Japon Rakibini yenerek çeyrek Finalde mücadele eden 57 Kg  Bayan Judocumuz Duygu ÇETE Paralimpiklerde Olimpiyat 3.sü oldu .

 Duygu Çete, çeyrek finalde Japon Rakibi Mayumi Yoneda’yı ippon ile yenerek yarı finale yükseldi. Judocumuz, yarı finalde Azerabaycan’dan Afag Sultanova ile başabaş mücadele etmesine rağmen yuko ile karşılaşmayı kaybetti. Duygu , bronz madalya mücadelesinde Amerikalı Cynthia Paige Simon ile karşılaştı. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun ortaya koyan Sporcumuz, waza-ari ile rakibini mağlup ederek Ülkemize bronz madalya kazandırdı.

Cumhuriyet tarihimizde ilk kez bir Görme Engelli Sporcu Paralimpik Oyunların da Olimpiyat 3.olarak tarihi bir başarıya imza attı.


 
 

NAZAN AKIN OLİMPİYAT 2.Sİ OLDU ...

+ 70 Kg Judocumuz Nazan AKIN ilk olarak çeyrek finalde Bulgar rakibi Ivomira Mihaylova'yı ippon ile yenmeyi başardı ve yarı finalde Fransız Celine Manzuoli ile karşılaştı.Mücadeleye hızlı başlayan Sporcumuz müsabakanın hemen başında rakibini ippon ile yenmeyi başararak adını finale yazdıran  Nazan, Paralimpik Oyunlarını Olimpiyat 2.si olarak tamamladı.

 57 kg Bayan sporcumuz Duygu ÇETE ’nin ardından +70 Kg Sporcumuz Nazan AKIN ‘da Paralimpik Oyunların da Olimpiyat 2.si olarak tarihi bir başarıya imza attı.
 
Sporcularımızı  başarılarından dolayı kutluyoruz.
 
 
 

 Bayanlar 63 kiloda Şerife Köseoğlu , Erkekler 73 kiloda Halil İbrahim Önel ve Erkekler 81 kiloda Yasin Çimciler oyunları madalyasız kapattı.  

 

( Bilgiler Müsabakalar bittikçe güncellenecektir.)

 
Admin tarafından yazıldı 31 Ağustos 2012 Cuma 08:00:00 Categories: Judo
Bu içeriği oyla 0 Oy