Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Ferdi YüzmeTürkiye Şampiyonası 25 – 26 Ağustos 2007 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacaktır. 
 
 
Sayı   : GESFED                                                                                                                                               ... / ... / 2007
Konu :  Kulüpler Ferdi Yüzme Türkiye Şampiyonası                      
 
………… GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA 
         
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2007 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Ferdi Yüzme Türkiye Şampiyonası 25 – 26 Ağustos 2007 tarihleri arasında Trabzon’da yapılacaktır. 
1.       Müsabakaların teknik toplantısı 25 Ağustos 2007 Cumartesi günü saat 13:00’da Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yüzme havuzunda  yapılacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan kulüpler yarışmaya alınmayacaktır.
2.       Müsabakalara tescilli görme engelli spor kulüpleri katılacaktır.
3.       Müsabakada mesafeler (IPC SWİMMİNG) kategorilerine göre yapılacaktır.Yarışmalara; 50m – 100m serbest, 100m kurbağalama, 100m sırt üstü olmak üzere 4 sitilde yapılacaktır.
4.       Her spor kulübü bay ve bayan kategorisinde müsabakalara istediği kadar sporcu ile katılabilir.
5.       1 Sporcu sadece 2 branşta yarışmalara katılabilir. Katıldığı müsabakayı tamamlayamayan sporculara harcırah ödenmeyecektir.
6.       Bir Kulüp en az iki sporcu ile il müdürlüklerden alacakları tasdikli liste ile müsabakalara katılacaklardır. Listelerini getirmeyen Kulüpler dereceye girse dahi harcırah ödenmeyecektir.  
7.       Müsabakalarda IBSA kuralları geçerli olacaktır.
8.       Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik Komite Başkanına yazılı olarak yapılacaktır. ( İtiraz depozitosu   130 YTL olacaktır ). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
9.       Tüm sporcular Yüzme müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır.        ( Mayo, Bone, vb.)
10.    Müsabakalarda kategorilerinde ( bay-bayan)B1,B2,B3 görme keskinliklerine göre  ilk üçe giren sporcular ile bunların 1 antrenör veya-1 idarecisine (refakatçi), Eger kulüpler Bay-Bayan kategorilerinde ayrı ayrı barajı geçmişler ise 2 antrenör veya-2 idarecisine (refakatçi) harcırah ödenecektir
11.    Müsabakalara katılacak kulüp takımları listelerini en geç 10 Ağustos 2007 tarihine kadar Federasyonumuzun   (312) 310 13 65 nolu faksına göndereceklerdir.
12.    Dereceye giren sporcuların ve bunların idareci veya antrenörün yol ücretleri Genel Müdürlüğümüz Bütçe Dairesi Başkanlığının tasdikli rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
13.    Günlük harcırah bedeli 20.00 YTL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMLERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
14.    Sporcu Lisanslarının mutlaka 2007-2008 vizelerinin yapılması gerekmektedir.
15.    Yarışmalarda İlk 3 sırayı paylaşan B1,B2,B3 görme keskinliğindeki sporculara madalya verilecektir.
16.    Ödemeler; bizzat kişinin kendisine imza karşılığında , görme engelli idareci ve sporculara ise parmak izi alınarak yapılacaktır.
17.    Bu reglaman da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye – Federasyon yetkilisine aittir.
18.    Yarışmalarla ilgili havuzun hazırlanması, sağlık ve güvenlik tedbirleri Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sağlanacaktır.
19.                                                                                                                                                                 Yarışma statüsünde anlaşılmayan veya hüküm bulunmayan konularda aşağıda telefonu yazılı bulunan Teknik Koordinatörden bilgi alınabilir.
Gereğini ve konunun ilgililere duyurulmasını rica eder, başarılar dilerim.                           
                                                                                                            Mesut DEDEOĞLU
                                                                                                         Görme Engeliler Spor 
                                                                                                         Federasyonu 
Başkanı
DAĞITIM:
55 Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanlığına  
İRTİBAT :Osman ÇULLUTel:0538-3248182                
 …/…/2007 Şef        : G.ALİY
…/…/2007 Gen.Sek: S.CECELİ 

 

 

 

Admin tarafından yazıldı 11 Ağustos 2009 Salı 08:00:00 Categories: Yüzme
Bu içeriği oyla 0 Oy