GENÇ GOALBOLLCÜLERDE HEDEF YENİ PARALİMPİK ŞAMPİYONLUKLARI

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun 2021 lı Eğitim ve Altyapı faaliyetleri programında bulunan, Gençler Goalball Federasyon Kupası 09-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yapıldı.

Federasyonumuzca ilk defa düzenlenen ve 20 yaşın altındaki gençlerin katıldığı Federasyon Kupası'na çeşitli illerden; 10 Kadın, 12 Erkek takımı katıldı. Çekişmeli maçların yaşandığı turnuvada gençlerin hevesi, çabası ve gayreti dikkat çekiciydi. Kadın Goalball takımımızın ikinci kez şampiyon olduğu 2020 Tokyo Paralimpik oyunlarından hemen sonra yapılan ilk, goalball şampiyonası olması sebebiyle ilginin de hayli yüksek olduğu şampiyonada, gençlerin neşesi duygulandırdı. AR-GE Goalball Teknik Kurulu'nca tüm sporcuların performansları analiz edildi. U-20 ve U-18 kategorisinde paralimpik havuza alınması için federasyon yönetimine listeler gönderildi.

Şampiyonada sıralama şu şekilde oluştu:

Kadınlar:

1.Kahramanmaraş Gençlik Gücü

2.Manisa GESK

3.Kahramanmaraş Akçakoyunlu İdmanyurdu

Erkekler:

1. Manisa GESK

2. Mevlana ENG.

3. Antalya GESK

Öte yandan, gençlerin gelecekte daha iyi sporcu olmaya teşvik etmek amacıyla verilen fair play ödüllerini; kadınlarda Palandöken ESK, erkeklerde Çukurova GESK kazandı.

GÖRME ENGELLİ GENÇ ATLETLER 2024 PARİS PARALİMPİK OYUNLARI İÇİN KOŞTU

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun 2021 yılı Eğitim ve Altyapı faaliyetleri programında bulunan; Atletizim Paralimpik Baraj Yarışmaları 11-12 Eylül 2021 Tarihinde, Afyonkarahisar Kocatepe Atletizm Pistinde yapıldı.

04-24 Haziran 2021 Tarihlerinde Denizli'de yapılan, Atletizim Altyapı Gelişim Kampı'nda; yetenekli ve üstün yetenekli olarak seçilen sporcuların katıldığı yarışlarda sporcular birbiriyle değil, zamana karşı yarıştı. Zamana karşı verilen olağanüstü mücadele sonunda beş sporcumuz paralimpik barajı aşmayı başardı. Sporcuların gayreti ve başarısı federasyonumuz canlı yayın ekibini ve izleyicilerini gözyaşlarına boğdu.

Altyapı gelişim faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan SAYYIDAN "gençlerin gayreti ve neşesi her türlü zorluğu bize unutturuyor ve doğru işler yaptığımızı hissettiriyor. Eğitim ve altyapı bütçemizi arttırarak daha çok gencimizi spora kazandırarak, elit sporcu yapmak konusunda önümüzdeki yıllarda da çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. AR-GE kurulumuzun Atletizim, B1 Futboll ve Goalbal branşlarında yaptığı çalışmalara diğer branşları da dahil ederek desteklemeye devam edeceğiz. Çünkü; biz sürdürülebilir başarıyı sağlayarak yeni Avrupa, Dünya ve Paralimpik şampiyonları çıkarmayı hedefliyoruz.’’ dedi.

 

ATLETİZM SONUÇLARINI İNDİR

 

Federasyon kupası 'Goalball' turnuvası sona erdi Sandıklı’da Gerçekleştirilen ‘Goalball Turnuvası’ Sona Erdi
Federasyon kupası 'Goalball' turnuvası sona erdi Federasyon kupası 'Goalball' turnuvası sona erdi
Resim  

 

İrfan ÇETİNKUŞ tarafından yazıldı 14 Eylül 2021 Salı 00:20:00
Bu içeriği oyla 0 Oy