FEDERASYONUMUZ 2015 YILI DEĞERLENDİRMESİ
Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu olarak 2015 yılını başarılı bir şekilde geride bıraktık. 2015 yılı süresince Türkiye Şampiyonaları , Milli Takım Kampları Dünya Oyunları Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Uluslararası Turnuvalar , Rio Paralimpik Oyunlar Hazırlık ve Kota yarışmaları Antrenörlük ve Hakemlik kursları,  Seminerler olmak üzere tüm yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerini başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz.

IBSA DÜNYA OYUNLARI
100 kişilik kafileyle katıldığımız  Güney Kore’nin Başkenti Seul’de düzenlenen Dünya Oyunlarında Ülke Olarak Madalya sıralamasında 5. Sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı. Bu performanslar aslında 2015 yılında gelecek olan başarıların habercisi gibiydi.

GOALBALL AVRUPA ŞAMPİYONASI KAUNAS LİTVANYA KAUNAS
Goalball Bay ve Bayan Milli Takımlarımız Dünya’da bir ilki gerçekleştirerek almış oldukları Avrupa Şampiyonlukları hepimizin göğsünü kabartmış ve Goalball Erkek Milli Takımımızın Şampiyon olarak Rio Paralimpik Oyunlar vizesi alması hepimize haklı bir gurur yaşatmıştır.

B1 FUTBOL AVRUPA ŞAMPİYONASI HEREFORD İNGİLTERE
20-30 Ağustos 2015 tarihleri arasında İngiltere’nin Hereford kentinde düzenlenen B1 Futbol Avrupa Şampiyonasında Millilerimiz büyük bir başarı göstererek tarihimizde ilk kez Avrupa Şampiyonu olup Paralimpik Oyunlar vizesi alması Goalball Milli Takımlarımızın Avrupa Şampiyonluklarından sonra 3. Bir takımımızın da şampiyon olması başarıların tesadüf olmadığını kanıtlar şeklindeydi.

DÜNYA ATLETİZM ŞAMPİYONASI
Dünya Atletizm Şampiyonasında Sporcumuz Hasan Hüseyin KAÇAR rehberi Muhammet Uğur ÇAKIR ile birlikte müthiş bir mücadelenin yaşandığı T11 1500 Metre yarışında 3. Olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı. 
Ayrıca atletimiz Oğuz AKBULUT ise T12 1500 Metre branşında 3.57:49’luk derecesiyle hem Türkiye Rekoru kırdı hem de dört dakikanın altına inen ilk Görme Engelli Türk sporcusu oldu.

JUDO AVRUPA ŞAMPİYONASI
2015 Kasım ayında  Portekiz’in Odivelas kentinde Judo Avrupa Şampiyonasında da  federasyonumuz adına bir ilke daha imza atıldı. Tarihimizde ilk kez Avrupa Judo Şampiyonasında bir sporcumuz altın madalya kazandı. +73 kilogramda Mesme TAŞBAĞ tüm rakiplerini İpponlayarak Altın Madalyaya ulaştı. Ayrıca Avrupa Şampiyonasında sporcularımız 4 bronz madalya daha kazandı. 

2015 Yılı sonunda 37 sporcumuz Paralimpik barajını aşmış durumda,  2016 yılının Haziran Ayında Paralimpik Oyunlarına gidecek sporcularımız kesin olarak belirlenecek.

TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI
Türkiye Şampiyonalarına katılan kulüp sayımız 2015’te 2014’e nazaran %29 artarak 174’e çıktı. Bu sayı artışıyla beraber sporcu sayımızda da her geçen gün artmakta buda rekabeti ve başarıyı getirmektedir.

SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ANTRENÖRLÜK KURSLARIMIZI AÇIYORUZ
2015 Yılında Yönetim Kurulumuz ve Eğitim Kurulumuz ile almış olduğumuz karar neticesinde “ 2015 Yılından geçerli olmak üzere tüm “ Antrenörlük Kurslarımızı “ Spor Eğitim Dairesi Başkanlığı ile Ortak açarak, hem Spor Eğitim Dairesi Başkanlığının Tecrübesinden, hem de İnsan kaynaklarından yararlanma yolunu seçip, Ulusal ve Uluslararası alanda geçerli olan belgeleri vermeye başladık.

YAZILI VE GÖRSEL MEDYADAYIZ
TRT ve Anadolu Ajansı başta olmak üzere Yazılı ve Görsel basınımız ziyaret edilmiş,  başta futbol ligimiz olmak üzere tüm Spor Faaliyetlerimiz “ Yazılı ve Görsel basında “ yer bulmaya başlamıştır.
CAMİAMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNARIM.
Bütün faaliyetlerde bizlerden desteklerini esirgenmeyen , Başta Yönetim Kurulu Üyelerime, Denetim Kurlu , Disiplin Kurulu, Teknik Kurullar ve Organizasyon kurulu olmak üzere tüm kurullarımıza, Kulüp Başkanlarımıza, Antrenör ve İdarecilerimize, Sporcularımız ve Değerli Ailelerine Şahsım ve Federasyonumuz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.
DEVLET BÜYÜKLERİMİZE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM
Göreve geldiğimiz  tarihinden itibaren bizlerden destekleri hiç bir zaman esirgemeyen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOGAN’a, Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a , Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN’a, ve tüm desteğini bizden esirgemeyen Basınımızın güzide temsilcilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. 
2016 Yılının Başta Federasyonumuz Ailesine , Ülkemize ve Tüm İnsanlığa Huzur, Sağlık ve barış getirmesini diliyoruz.

ABDULLAH ÇETİN 

FEDERASYON BAŞKANI 

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 1 Ocak 2016 Cuma 22:39:00
Bu içeriği oyla 4 Oy