Sayı   : GESFED-                                                                                                      ....../......./ 2009
Konu :  Erkekler Goalball Türkiye Şampiyonası
 
                ERKEKLER GOALBALL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE LİGE YÜKSELME              
    MÜSABAKA TALİMATI
 
Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2009 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Erkekler  Goalball Türkiye Şampiyonası ve Lige yükselme gurubu müsabakaları   1-4 Ekim 2009 tarihleri arasında Eskişehir ilinde Atatürk Spor Salonunda  yapılacaktır.
1.      Müsabakaların teknik toplantısı 1 Ekim 2009   Saat 10.00 Atatürk Spor Salonunda  yapılacaktır. Aynı gün müsabakalar saat 12.00 de başlayacaktır. Teknik toplantıya zamanında katılmayan  kulüpler yarışmaya alınmayacaktır.
2.      İtiraz jürisi; Federasyon Temsilcisi, MHK’ndan bir üye ve Teknik Kuruldan bir üyeden
oluşacaktır.
3. Her türlü itiraz müsabakadan sonra 30 dakika içerisinde bir depozitoyla birlikte Teknik    Komiteye yazılı olarak yapılacaktır. (İtiraz depozitosu 150 TL olacaktır). İtiraz geçerli sayıldığında depozito geri verilecektir. Aksi takdirde Görme Engelliler Spor Federasyonu banka hesabına yatırılarak dekont ilgiliye itiraz dilekçesinde belirtilen adrese postalanır.
4. Müsabakalara, spor kulüplerinin  erkek takımları en fazla bir takımla  katılacaktır.
5. Müsabakalarda bir takım; 6 Sporcu,1 idareci,,Antrenör(Antrenörlük belgesi olmayan Antrenör olarak yazılamaz) veya refakatçiden oluşan en fazla 8 kişiden  oluşacaktır.   
6. Refakatçiler kesinlikle görme engelli olmayacak, aksi takdirde harcırah ödenmeyecektir.
7. Müsabakalar sonucunda derecelerine göre ;
      a)- 1 ile 8 arasındaki takımlar Goalball A- Ligine,
      b)- 9 ile 16 takım arasına girenler Goalball B ligine yükselecek ve 2009 yılı içersinde yapılacak Goalball Liginde mücadele edeceklerdir.
      c)- İlk 16 takım arasına giremeyen takımlar oluşturulacak bölgesel gurup müsabakalarında yer alacaklardır.
8. Müsabakalarda takımların katılım sayılarına göre gruplama  yapılacaktır:
a- Katılım sayısı 12 takıma kadar iki ayrı gurup, ( A- B  GRUBU )
b- Katılım sayısı 12-23  takımın üzerinde olması halinde 4 ayrı gurupta yapılacaktır.
( A-B-C-D  GRUBU )
c- Katılım sayısı 24 takımın üzerinde olması halinde müsabakalar 8 ayrı gurupta yapılacaktır.(A-B-C-D-E-F-G-H GRUBU)
c- Müsabakalarda bir önceki Türkiye Şampiyonasında (2008 yılı ) ilk sekiz  dereceyi elde eden takımlar guruplarında seri başı olarak yer alacak ve kurayla guruplara dağıtılacaktır. (seri başı iki ayrı gurupta dörder takım,  dört ayrı gurupta ikişer takım, 8        ayrı gurupta birer takımdan oluşacaktır, diğer takımlar  gruplara kura çekerek yerleştirilecektir, )
9. Fikstür katılım sayısına göre belirlenecek olup, müsabakalardan önce yapılacak Teknik Toplantı ile ilan edilecektir.
9.   Puanlama galibiyet 3 puan, beraberlik 1 puan, mağlubiyet 0 puan olarak değerlendirilecektir.
10.  Centilmenlik dışı hareket gösteren takım, antrenör ve sporcular (Takımı sahadan çekmek, hakemlere sürekli itiraz etmek) ceza kuruluna sevk edilecektir.
11. Müsabakalarda IBSA kuralları geçerli olacaktır.
12. Sporcular müsabakalara lisanslı olarak katılacak olup, lisanslarda silinti, kazıntı ve tahrifat yapılmayacaktır. Lisanslar 2009 vizeli olacaktır.
13. Tüm sporcular Goalball müsabakaları için gerekli kıyafet ve malzemelerle müsabakalara katılacaktır. (Göz maskesi İBSA standartlarında , kayakçı gözlüğü modelinde olup ışık geçirmez özelliğe sahip olması gerekmektedir. Standart göz maskesi bulunmayan sporcu ve takımlar müsabakalardan diskalifiye edilecektir. Müsabakalar sırasında antrenörler, bir oyuncunun gördüğünü hissettiğinde, hakemi uyararak kendi sağladığı göz petleri gören rakip oyuncunun gözünün kapatılmasını isteyebilir. ), dizlik, dirseklik, formalar ön ve arka numaralı, spor ayakkabısı).
14. Yol ücretleri Genel Müdürlüğümüz Bütçe Dairesi Başkanlığının tasdikli rayiç listelerine göre ödeneceğinden, bunun dışında bir rayiç listesi ile ödeme yapılmayacaktır.
15.Müsabakalarda ilk sekiz dereceye giren spor kulüplerine harcırah ödenecek olup, Günlük harcırah bedeli 23,50 TL olup, yarışmalara katılacaklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları onaylı kafile listelerini beraberinde getireceklerdir. İDARECİ-REFAKATÇİ, ANTRENÖR VE HAKEMLER YOLLUK VE HARCIRAH ÖDEMELERİ SIRASINDA NÜFUS CÜZDANLARINI, SPORCULAR İSE LİSANSLARINI VE NÜFUS CÜZDANLARINI İBRAZ EDECEKLERDİR. Takımların iaşe ve ibate gibi ihtiyaçları hususunda Federasyonun herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır. Bu tür ihtiyaçlar, takımların kendilerince sağlanacaktır.
16. Ödemeler; bizzat kişinin kendisine imza karşılığında, görme engelli idareci ve sporculara ise parmak izi alınarak yapılacaktır.
17-Türkiye Şampiyonasında İlk Sekize giremeyen takımlar İl Müdürlüklerinden bütçe imkanları doğrultusunda harcırahlarını alabilecektir.
18. Bu talimatta da yer almayan konularda karar verme yetkisi Teknik Komiteye - Federasyon yetkilisine aittir.
19. Müsabakalara katılacak olan kulüp erkek takımları en geç 24 Eylül 2009 tarihine kadar takım kafile listelerini Federasyonumuzun 0 312 310 13 65 nolu faksına göndereceklerdir. Belirlenen tarihe kadar kafile listelerini bildirmeyen takımlar fikstüre dahil edilmeyeceklerdir.
20. Göz Muayeneleri 30 Eylül 2009 tarihinde Saat: 09:00 ‘da Atatürk Spor Salonunda yapılacaktır.
21. Bu Talimatta yer alan hükümleri Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığı yürütür.
 
 
 
 
 
                                                                                                                       Mesut DEDEOĞLU
                                                                                                                       Federasyon Başkanı
 
İrtibat için : Satılmış ÇETİNKUŞ ( İl Temsilcisi )
                   Tel : 0542 435 34 81 – 0505 261 01 63
 
Admin tarafından yazıldı 24 Ağustos 2009 Pazartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız