15-20 Nisan 2015 tarihleri arasinda Almanyanin Berlin Kentinde 42 ülkenin katılımıyla gerçekleşen IPC Açık Almanya Yüzme Şampiyonasında sporcularımız 4 bronz 1 gümüş madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışmanın ilk ününde Fatma Nur Baki 100 Metre Kelebekte 1.45.28lik derecesiyle 3. oldu.

Müsabakaların ikinci gününde de madalyalarımız devam etti 100 Kurbağalama da Hüseyin ÇIRAKOĞLU 1:38.28 lık derecesiyle Gümüş madalyaya uzanırken , takım kaptanı Erhan KOÇAK 3. Olarak bronz madalyaya uzandı.

Ayrıca 2. Günde bir başka madalyamız da Fatma Nur BAKİ 100 metrede aldığı derecesiyle 3. Oldu ve bronz madalya kazandı.

Yarışmanın son gününe de Hüseyin ÇIRAKOĞLU damgasını vurdu. 50 metre Kelebekte 3. olan ÇIRAKOĞLU bronz madalya kazandı.

 

Yarışmada Emre SÖNMEZ Rio Paralimpik Oyunları Barajı'na en fazla yaklaşan sporcu oldu.

Öte yandan Federasyon Başkanı Abdullah ÇETIN sporcularımızın almış olduğu başarıdan sonra şunları söyledi ''Geniş bir sporcu kafilesiyle katıldığımız IPC Açık Almanya Yüzme Şampiyonası'na çoğunluğu 18 yaşının altında olan sporcularınızın bu denli başarılar elde ederek yüzme branşını ilerlere götüreceklerine inanıyorum. Uzun vadede bakıldığında Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları için şimdiden sporcularımızın gelişimini gerek kamplar gerek uluslararası yarışmalara katılarak sağlanıyor. Öte yandan bizlere desteğini esirgemeyen Başta Spor Bakanı'mız ve Spor Genel Müdürümüze teşekkür ederiz.''dedi.

 

 

 

 

 

 

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 20 Nisan 2015 Pazartesi 00:40:00 Categories: Yüzme
Bu içeriği oyla 0 Oy