2014 Yılında beraber gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizde emeği geçen spor kulüplerimize , sporcularımıza, antrenörlerimize, idarecilerimize, hakemlerimize ve federasyon çalışanlarına teşekkür eder yeni yılını kutlarım.

2014 yılında Goalball Branşında Bayan Milli Takımımız ilk kez katıldığı Finlandiya'nın Espoo kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonasında 3. olarak Türkiyeden ilk Rio Paralimpik kotası alan takım ve sporcular olmuşlardır.

2014 yılında bir diğer büyük başarımız ise atletizm branşında yaşandı. Galler'in Swansea kentinde düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonasında 5 Altın 2 Gümüş madalya alarak tarihinin en başarılı Avrupa Şampiyonası performansını gerçekleştirmiş ve artık bu tür şampiyonalarda hedef katılmak değil madalya madalya almak olmuştur.

2014 yılında Amerika'nın Kolorado Springs kentinde düzenlenen Dünya Judo Şampiyonasında -100 Kg da yarışan sporcumuz İbrahim BÖLÜKBAŞI Dünya 3. olarak büyük bir başarıya imza atmış ve Dünyadaki rakiplerine göz dağı vermiştir. Diğer taraftan Bayan Judo Milli Takımımız ise Takım halinde 3. olmuştur.

2014 yılında Ülkemizde düzenlediğimiz Dünya Halter Şampiyonasında Millilerimiz toplamda 40 madalya almıştır.

2014 yılında B1 Futbol Takımımız tarihinde ilk kez Japonya'nın Başkenti Tokyo'da düzenlenen IBSA Dünya Futbol Şampiyonasına katılmış, oynadığı oyunla bütün otoritelerin beğenisini toplamıştır. 

2014 Yılında Milli Takımlarımız toplamda 74 madalya alarak sezonu kapatmıştır.

2015 yılında da bu başarıların üstüne koyarak en fazla sporcuyla 2016 Rio Paralimpik Oyunlarına katılmak hedefimizdir. 

Hepinize 2015 'te sağlıklı , mutlu, başarılı ve spor dolu bir yıl dilerim.

Abdullah ÇETİN 

Türkiye Görme Egelliler Spor Federasyonu Başkanı

 

 

Admin tarafından yazıldı 31 Aralık 2014 Çarşamba 08:00:00 Categories: Mesajlar
Bu içeriği oyla 0 Oy