Turkcell Sesi Görenler Futbol 1. Ligi'nde üst üste 4. kez şampiyon olan Çankaya GESK, bu sezon bitime 1 hafta kala zirveyi garantilemişti. Çankaya GESK, 14. haftada Ahlatlıbel Tesisleri'nde İzmir Çağdaş Göremeyenler Spor Kulübü ile oynadığı ve 2-0 kazandığı maçın ardından kupasını aldı.

Ligdeki 14 maçta 12 galibiyet, birer beraberlik ve mağlubiyet yaşayan başkent ekibi, 37 puanla şampiyonluğa ulaştı.

Maçın ardından düzenlenen törende Çankaya GESK şampiyonluk kupasını, Türkiye Futbol Federasyonu Engelli Futbolu Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy'un elinden aldı.

Gol krallığı paylaşıldı

Turkcell Sesi Görenler Futbol 1. Ligi'nde gol krallığını iki futbolcu paylaştı.

Attıkları 14 golle, Çankaya GESK'in golcüsü Emrah Öcal ile İzmir Çağdaş Göremeyenler Spor Kulübü'nün forveti Hasan Şatay, gol kralı oldu.

Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yusuf Sayyıdan, futbolcuların özverili ve iyi bir mücadele örneği sergilediklerini belirterek, "Emeğimizin karşılığını 4. kez şampiyon olarak aldık. Engelli olmak başarıya engel değil. Çok anlamlı bir gün olan 3 Aralık Dünya Engeliler Günü'nde kupayı havaya kaldırmamız çok anlamlı oldu. Emeği geçenleri kutluyorum. Bize desteklerini esirgemeyen Çankaya Belediye Başkanımız Alper Taşdelen'e de ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Eren Yıldırım tarafından yazıldı 10 Aralık 2016 Cumartesi 13:16:00
Bu içeriği oyla 0 Oy