Altınpark Akarsu Spor Salonu'nda 32 kulüpten 24'ü bayan 88 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Yıldızlar, ümitler, gençler ve büyükler kategorisinde farklı kilolarda yapılan şampiyonada,  milli takım kampına davet edilecek sporcular belirlendi.

Federasyon Başkanı Sn.Mesut DEDEOĞLU 'Bu sene 88 sporcu müsabakalarda mücadele ediyor. Katılan sporcu sayısı iki katına çıkmıştır. Bu iyi yolda ilerlediğimizi gösteriyor'' dedi.

Dünya Şampiyonası'nın 23-28 Mart tarihleri arasında Antalya'da yapılacağını ifade eden Federasyon Başkanı Mesut DEDEOĞLU, ''Dünya Şampiyonası'na 2 aydır hazırlanıyoruz. Bu şampiyonadan sonra daha ciddi şekilde hazırlanacağız. Eğer ilave edeceğimiz sporcu varsa bu şampiyonada ortaya çıkacak. Dünya Şampiyonası'na 38 ülkeden 400'e yakın sporcu katılacak. Şampiyonaya erkekler ve bayanlarda tam takım halinde katılabilmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 7 bayan ve 7 erkek sporcuyla katılmak istiyoruz. Ayrıca bu müsabakalar 2012 Londra Paralimpik Oyunları için bize temel teşkil edecektir. İyi dereceler elde etmek istiyoruz. Madalya sayısını şu anda söylemek mümkün değil.''

Şampiyonada dereceye giren sporculara madalyaları törenle verildi.

Şampiyona sonuçları için tıklayınız...

 

Admin tarafından yazıldı 01 Şubat 2010 Pazartesi 08:00:00 Categories: Judo
Bu içeriği oyla 0 Oy