01 – 10 Kasım 2013 tarihleri arasında Konya'da düzenlenen Goalball  Erkekler ve Bayanlar A Grubu Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden Goalball Bayan Milli Takımımız ikinci, Erkek Milli Takımımız ise üçüncü oldu.

Konya halkının büyük ilgi gösterdiği ve Millilerimizin baştan sona üstün bir Performans sergilediği Şampiyonaya 14 Ülkeden 20 Takım katıldı.Şampiyona sonucunda sıralama aşağıdaki şekilde oluştu.
 
 
Erkekler
1- Litvanya  
2- İspanya
3- Türkiye
4- Almanya
5- Çek Cumhuriyeti
6- Finlandiya
7- Belçika
8- Ukrayna
9- Slovenya
10 - İsveç
 
Bayanlar
1- Rusya
2- Türkiye
3- İsrail
4- Finlandiya
5- Almanya
6- Ukrayna
7- İspanya
8- İngiltere
9- Danimarka
10 - İsveç
 
Federasyon Başkanımız Abdullah ÇETİN Şampiyona ile ilgili  yapmış olduğu açıklamasında ''Konya'da düzenlenen Şampiyonamızda Ülkemize gelen Konuk ekiplerimize Türk misafirpervirliğini en iyi şekilde yaşatmanın yanı sıra Sporcu , Teknik Ekip - Kulüp ve Yönetim dayanışmasından geçerek kazanılan bu başarılar bizleri son derece mutlu etmiştir. Sporcu ve Teknik ekipte bulunan kardeşlerimi kutluyorum. Goalball Bayan ve Erkek Milli Takımlarımızın almış olduğu bu sonuçlar aynı zamanda tüm Dünya'da bizlerden 10-15 yıl önce bu spor dalında mücadele eden ülkeleri geride bırakarak şuanda Goalball branşının nekadar ileri seviyelere gelmiş olduğunun'da bir göstergesidir. Milli Takımlarımızın 2016 Paralimpik Oyunlarında'da aynı başarıyı göstereceğinden şüphemiz yok. Bizlerden şuana kadar desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sn.Suat KILIÇ olmak üzere Spor Genel Müdürümüz Sn.Mehmet BAYKAN 'a tüm Spor Genel Müdürlüğü çalışanlarımıza ve Görme Engelli Spor Kulüplerimize şükranlarımı sunuyorum demiştir.
 
 
 
 
 
 
Admin tarafından yazıldı 9 Kasım 2013 Cumartesi 08:00:00 Categories: GoalBall
Bu içeriği oyla 0 Oy

Gençlik ve Spor Bakanı

Mehmet Muharrem KASAPOĞLU

Spor Hizmetleri Genel Müdürü

Federasyon Başkanımız


Site Haritası | Yazdırılabilir görünüm | © 2008 - 2020 Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu

Powered by mojoPortal | HTML 5 | CSS | Design by styleshout