28 Haziran - 10 Temmuz arasında düzenlenen IBSA GOALBALL TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLARI KOTA Müsabakalarında Millerimiz grubunda sırasıyla Kanada, İsveç, Litvanya, Arjantin, Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti'ni farklı galibiyetlerle geçerek çeyrek finale grup 1. Si Olarak çıktı. Daha sonra gruptan 1. Çıkan takımımız B grubunun 4. Sü olan Güney Kore ile eşleşti, heyecan içerisinde başlayan maçı Millilerimiz zorlanmadan 7-3 kazandı.

         Yarı finalde ise çeyrek final maçını Ukrayna karşısında sürpriz bir şekilde uzatmalarda altın gol ile kazanan Çek Cumhuriyeti ile karşılaşan Millilerimiz ilk 6 dakikası golsüz geçen maçı 7-2 kazanmasını bildi ve finale çıktı. Finalde ise Çin ile karşılaşan son Paralimpik Oyunlar Şampiyonu Litvanya rahat bir galibiyet alarak finale yükseldi ve Millilerimizin finalde rakibi oldu.

            Grup maçında 12-4 gibi farklı bir skorla yendiğimiz Litvanya'yı finalde de yenerek şampiyonluğa ulaşmak istiyoruz. Finale çıkan Millilerimiz ve Litvanya Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları kotasını almaya hak kazandı.

Bilal DEDE tarafından yazıldı 9 Temmuz 2019 Salı 11:13:00
Bu içeriği oyla 0 Oy