Federasyonumuz tarafından Ankara'da düzenlenen Uluslararası Görme Engelliler Ankara Kupası'nda Türkiye, Japonya'yı 3-2 yenerek Şampiyon oldu. Milli Takımımızın gollerini Kahraman Kurbetoğlu (2 gol ) ve Ömür Mercan kaydetti. Japonya'nın golleri ise Tomonari Kurado'dan geldi.

Düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara madalyalarını Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, Federasyon Başkanımız Hasan Sayyıdan ile Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürü Ferhat Türkoğlu verdi.

Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan Sayyıdan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiyede yapılan bir turnuvada şampiyon olmalarının kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

Gerçek mutluluğa 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na kota aldıkları zaman ulaşacaklarını belirten Sayyıdan, "Bugün sonuçtan dolayı mutluyuz. Ancak bu mutluluk yeterli değil. Gerçek mutluluğa ulaşmak için ilk hedefimiz İtalya'daki Avrupa Şampiyonası'nda final oynayarak kota almak. Nihai hedefimiz ise 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek oradan da madalyayla dönmek. İnanıyorum ki bunu da başaracağız." diye konuştu.

Görme Engelliler Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Hasan Yıldırım ise, turnuvanın geleceklerini görmeleri açısından önemli olduğunu söyledi.

Japonya'nın iyi bir takım olduğunu hatırlatan Yıldırım, "Bugün iyi bir maç çıkarıp iyi bir skor elde ettik. Ancak henüz takım olarak hazır değiliz. Eylül ayına kadar tam olarak hazır olup ilk ikiye girerek kotayı alacağız. Asıl amacımız 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları." dedi.

Bilal DEDE tarafından yazıldı 28 Haziran 2019 Cuma 13:08:00 Categories: Futbol
Bu içeriği oyla 1 Oy