Goalball , Judo , Atletizm branşımızdan sonra B1 Futsal Milli Takımımız ’da Cumhuriyet tarihinde bir ilke imza atarak takım olarak  2012 Londra Paralimpik Oyunlarına katılmaya hak kazandı.

Federasyon Başkanımız Sn.Abdullah ÇETİN Konu ile ilgili olarak ‘‘Cumhuriyet tarihimizde bir ilke imza atarak takım olarak Paralimpik Oyunlarına ilk kota alan  Goalball Milli Takımımızdan sonra B1 Futsal Milli Takımımız ‘da 2012 Londra Paralimpik Oyunlarına katılım kotası kazanmış durumda.Şuana kadar Paralimpik Oyunlarına 26 Sporcu ile katılmaya hak kazandık. Bizlerden 10-15 yıl önce bu spor branşlarında Faaliyet gösteren Ülkeleri şimdi geride bırakmış bulunmaktayız.
 
Sporcu – Teknik Ekip,Yönetim, ve Kulüp dayanışmasından geçerek yakalanan bu başarının haklı gururunu İnşallah Paralimpik Olimpiyatlarında’da hep birlikte yaşayacağız. Sporcularımızın Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinden kuşkum yok.Başta Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanımız Sn.Suat KILIÇ olmak üzere Spor Genel Müdürlüğümüze Sporcularımıza , Teknik Ekiplerimize ve Sporcularımızı yetiştiren Kulüplerimize desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.
 

 

Admin tarafından yazıldı 13 Mart 2012 Salı 07:00:00 Categories: Atletizm Futbol GoalBall Judo
Bu içeriği oyla 0 Oy