01-11 Nisan 2011 Tarihleri arasında Antalya İlinde düzenlenecek olan IBSA Dünya Oyunlarının Basın Toplantısı 09 Mart 2011 tarihinde İstanbul Conrat Hotelde yapıldı.
 

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn.Nuri Demirci , Federasyon Başkanımız Sn.Mesut DEDEOĞLU İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Sn. Tamer TAŞPINAR ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mİlli Takım Sporcularımızdan bazılarının hazır bulunduğu IV.IBSA Dünya Oyunları Medya Tanıtım Toplantısına İstanbul İlinde bulunan Yerel ve Ulusal basın Ajansları büyük ilgi gösterdi. 

Federasyon Başkanımız Sn.Mesut DEDEOĞLU basın toplantısında yapmış olduğu konuşmada Engelli sporunun dünyada yaklaşık 80 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu ifade ederek "Biz bu mesafeyi 7-8 yılda kapattık. Dünyada 16 branş var. Biz 8 branşı yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim 5. uluslararası organizasyonumuz. En büyüğü olacak. Federasyon başkanları hem sporun, hem de turizmin elçileridir. 13 ülke arasından seçilerek bu organizasyonu Türkiye'ye kazandırdık. 3 Nisan'da muhteşem bir açılış yapacağız dedi.

Ayrıca Federasyon Başkanımız Sn.Mesut DEDEOĞLU branşalarımızın IV.IBSA Dünya Oyunlarında 2012 Londra Paralimpik Oyunlarına katılmak için kota alabilmek için en iyi şekilde hazırlanacağını  belirtti. 

Genel Müdür Yardımıcımız Sn. Nuri Demirci, çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağımızı belirterek, ''Tesislerimiz hazır. Görme engellilerde branşların çoğalmasını istiyoruz. Bu organizasyonlar sayesinde tesislerimiz artıyor. Ayrıca sporcuların ilgisi de çoğalıyor. Her zaman sporcularımızın yanındayız dedi.

 Toplantı ile ilgili resimler aşağıdadır.

 

 

Admin tarafından yazıldı 11 Mart 2011 Cuma 08:00:00 Categories: Duyurular Mesajlar
Bu içeriği oyla 0 Oy